Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.

Anıtkabir’de düzenlenen resmi tören, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki devlet erkanının Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk mozolesine çiçek koymasıyla başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir özel defterini imzaladı.

İşte Erdoğan’ın Şeref Defteri’ne yazdıkları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’deki Şeref Defteri’ne yazdığı mesajı şöyle paylaştı:

“Aziz Atatürk, bugün millet olarak büyük bir heyecanla Cumhuriyetimizin 96’ıncı yıl dönümünü kutluyoruz. Bu gurur günümüzde zatıaliniz ve istiklal harbimizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Bağımsızlığımıza ve milli bekamıza yönelik saldırıların arttığı bir dönemde, kurtuluş savaşımızı zafere taşıyan direniş ruhuyla mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz.

9 Ekim’de başlattığımız ve başarılara imza attığımız Barış Pınarı harekatıyla Suriye sınırı boyunca kurulmak istenen terör koridorunu dağıtarak kararlılığımızı tüm dünyaya gösterdik.

Ruhun şad olsun.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de tebrikleri kabul ediyor

Anıtkabir’deki ilk törenin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, devlet erkanının Cumhuriyet tebriklerini kabul etmeye başladı. Buradaki tebrik kabulünün tamamlanmasının ardından kortej töreni yapılacak.

TBMM’den İlk Meclis’e 29 Ekim Korteji gerçekleştirildi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Anıtkabir ve TBMM’de yapılacak programlar sonrasında TBMM tören alanından başlanarak İnönü Bulvarı-Atatürk Bulvarı, Ulus Meydanı-Cumhuriyet Caddesi’ni takiben Ulus’taki birinci Meclis binasına kadar olan güzergahlarda resmi geçit töreni düzenlendi.

Gaziler, atlı birlikler ve geçmişten bugüne Türk askerleri ve kolluk kuvvetleri kortejde yer aldı.

Beştepe’de bu akşam 5 bin kişi ağırlanacak

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bu akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi bünyesindeki Sergi Salonu’nda kabul töreni gerçekleştirilecek.

Önceki yıllarda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen kabul töreni bu yıl ilk defa Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi bünyesinde bulunan Sergi Salonu’nda yapılacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kabul törenine çeşitli meslek gruplarından çok sayıda vatandaş davet edildi.

Yaklaşık 5 bin kişinin katılması beklenen törende devam eden Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan subay, astsubay, er ve sağlık görevlileri de ağırlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz