ABD’de endeksler karışık seyirle açıldı

ABD’de endeksler günü karışık seyirle tamamladı. Açılışın ardından Dow Jones endeksi yüzde 0,11 artışla 27.221,35 puan, S&P 500 endeksi yüzde 0,16 düşüşle 3.020,97 puan, Nasdaq endeksi yüzde 0,44 azalışla 8.293,33 puan seviyelerinde seyrediyor.

ABD Başkanı Donald Trump Fed’e yönelik eleştirilerini sürdürüyor.

Trump Twitter’dan yaptığı açıklamada Çin ve Avrupa Birliği’nin faizleri daha fazla indirerek sistemlerine para pompalayacağını belirterek “Bu esnada Fed çok düşük enflasyona rağmen, faizler konusunda hiçbir şey yapmıyor ” yorumunu yaptı.

Fed’in bu haftaki toplantısında 25 baz puan faiz indirimine gitmesi bekleniyor. Trump daha önce de birçok kez Fed Başkanı Powell’a faiz indirimi konusunda çağrılarda bulunmuştu. Her ne kadar ABD ekonomik verileri genel olarak sağlam olsa da politika yapıcılar küresel büyümede yavaşlama riskleri ve artan ticaret gerilimini yakından takip ediyor.

Trump, öte yandan, diğer bir sosyal medya mesajında, Fed tarafından yapılacak küçük çaplı faiz indiriminin yeterli olmayacağını söyledi ve Fed’in parasal sıkılaştırmasının diğer bir büyük hata olduğunu belirtti.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz